WAŻNE! Wszystkie czerwcowe LIVE MEETINGI teraz za jedyne 99 zł!
Merytoryczna dawka wiedzy prawie 50% taniej. Sprawdź ofertę»

Dlaczego organizujemy firmowe spotkania świąteczne? Powody i korzyści
18.12.2023

Dlaczego organizujemy firmowe spotkania świąteczne? Powody i korzyści

Kiedy kończy się rok, a okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, nie ma lepszego czasu na firmowe spotkanie w uroczystym klimacie. Często pracownicy czują się przytłoczeni presją, obowiązkami i stresem w tym okresie, bo z pewnością jest to czas wytężonej pracy zamykającej rok oraz przygotowań do przerwy i zasłużonego odpoczynku. Imprezy świąteczne stają się coraz bardziej popularnym rozwiązanie. Powodów, dla których firmy je organizują może być wiele:  

 • Podziękowanie za pracę 
 • Budowanie pozytywnej atmosfery. 
 • Integracja pracowników. 
 • Budowanie więzi pomiędzy pracownikami a firmą.  
 • Rozwój kultury organizacyjnej.  
 • Odpoczynek i relaks w świątecznej atmosferze. 
 • Tworzenie pozytywnego wizerunku organizacji. 
 • Podsumowanie działań firmy. 

Takie spotkania dają realne korzyści dla pracowników i pracodawców. Jakie konkretnie? 

 • Redukcja Stresu 

Okres przedświąteczny to często czas wzmożonego stresu zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Organizacja imprezy świątecznej daje pracownikom chwilę oddechu, możliwość oderwania się od obowiązków i odreagowania napięć. To ważne dla zdrowia psychicznego, bo pozwala na resetowanie się przed nowym rokiem kolejnych wyzwań. 

 • Wzmocnienie więzi 

Imprezy świąteczne to doskonała okazja do zacieśniania relacji między pracownikami. Wspólne świętowanie pomaga w budowaniu relacji, a te z kolei przekładają się na lepszą atmosferę w miejscu pracy.  

 • Nagroda za trud pracownika 

Organizacja imprezy świątecznej jest dowodem uznania dla zaangażowania pracowników przez cały rok. To motywuje do dalszego wysiłku i lojalności do firmy. 

 • Tworzenie niezapomnianych wspomnień 

Imprezy świąteczne pozostawiają niezapomniane wspomnienia, które pracownicy będą mieli przez kolejne lata.  

 • Zwiększenie zaangażowania pracowników 

Imprezy świąteczne zwiększają zaangażowanie pracowników. Kiedy widzą, że firma dba o ich dobrostan i życie poza pracą, są bardziej zmotywowani do efektywnej pracy. 

 • Poprawa atmosfery w miejscu pracy 

Wesołe i relaksujące wydarzenia świąteczne przenoszą pozytywną atmosferę do biura. To wpływa na kreatywność, produktywność i integrację pracowników. To doskonała okazja, by w świątecznej, magicznej atmosferze zasiąść wspólnie do stołu, porozmawiać, podzielić się opiniami na temat swojego miejsca pracy, zrealizowanych projektów i planów na kolejne miesiące. W czasach pracy zdalnej możliwość przejścia ze świata online do fizycznego kontaktu ze współpracownikami nabiera szczególnego znaczenia. Dla nowych pracowników będzie to okazja do poznania swoich kolegów i koleżanek, co bezpośrednio pozytywnie wpłynie na ich późniejsze relacje w pracy.  

 • Budowanie pozytywnego wizerunku 

Organizacja imprezy świątecznej tworzy pozytywny wizerunek firmy jako pracodawcy, który dba o swoich pracowników. To przyciąga nowe talenty i wzmacnia lojalność obecnych pracowników. Zaproszenie swoich pracowników do wspólnej wieczerzy jest wyrazem dbałości o ich samopoczucie i pozytywne relacje budowane nie tylko bezpośrednio w swoich zespołach, ale wśród innych działów.  

 • Inwestycja w sukces 

Spotkania świąteczne nie są jedynie kosztem, to inwestycja w sukces firmy. Zadowoleni pracownicy są bardziej lojalni, produktywni i kreatywni oraz zintegrowani, co przekłada się na ich lepsze wyniki, czyli także efektywność i opłacalności firmy.  

Dlatego warto zorganizować firmowe spotkanie świąteczne lub podsumowujące rok. Nie ważne czy bardziej formalne, czy w luźnej atmosferze zabawy i integracji zespołu. Liczy się gest i możliwość miło spędzonego czasu ze współpracownikami. Niezależnie od wyznawanej religii, możliwość spotkania się z pracownikami, by świętować wspólnie, redukować stres i budować więzi, to cenny czas.  

Autor artykułu: Marta Woszczyńska – HR Business Partner

Zobacz wydarzenia z podobnej tematyki

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.